TAJEMNÁ SCHRÁNKA

MĚSTSKÁ HRA V HISTORICKÉM CENTRU PRAHY


Počet hráčů v týmu: 2-5
Délka trasy: cca 4-5 km

Časový limit: 3 h 


Obtížnosti hry:  Level 1: (pro rodiny s dětmi)   
                             Level 2: (pro náročnější hráče) 

                             Level 3: (pro zkušené hráče)
   


Místo startu: Praha, park Kampa

V každém týmu musí být osoba starší 18 let, hraje se na vlastní zodpovědnost. 

Cena: 1 299 Kč za tým 


Během rekonstrukce Národního muzea v Praze byla při strhávání příčné zdi nalezena v její výduti schránka. Je velmi pravděpodobné, že tato schránka pochází z druhé poloviny 30. let, kdy daná část budovy procházela dílčí rekonstrukcí.

Artefakt je opatřen zámkem se čtyřmístným číselným kódem, který se dosud nepodařilo rozluštit. Památkáři se v každém případě chtějí vyhnout použití hrubé síly k odemčení schránky, aby takto vzhledem ke své historické hodnotě nebyla poškozena. U schránky byl naštěstí dále nalezen dokument obsahující instrukce k sestavení kódu.

Přiložený dokument byl datován ke 2. říjnu 1938 a byl podepsán jistým Hugo Tapferem, který v Muzeu dle dochovaných archiválií pracoval jako výzkumný pracovník. Krátce po Mnichovské dohodě se ale vzhledem ke svému židovskému původu rozhodl využít téměř poslední příležitosti emigrovat za oceán. V muzeu se ale rozhodl uchovat svoji malou památku, a to dobře ukrytou na dalších více než 70 let.

Nejsou potřeba žádné faktické znalosti, jen selský rozum, otevřená mysl, hravost a důvtip. Podaří se vám vyřešit spoustu hádanek, šifer, hlavolamů a sestavit správnou kombinaci číselného zámku k otevření tajemné schránky? Co asi ukrývá? Uspějete? 

REZERVACE

zvolte si svůj vlastní termín

Po přijetí vyplněného formuláře Vám potvrdíme termín, zašleme údaje k platbě a instrukce ke startu hry.

Se zásadami zpracování osobních údajů a obchodními podmínkami se můžete seznámit zde.