DĚTSKÁ BOJOVKA

MĚSTSKÁ HRA: TAJEMNÁ SCHRÁNKA

Hra je vhodná pro rodiče s dětmi 8-13 let


Start: Praha - Malostranské náměstí

Počet hráčů v jednom týmu: 2-5
Doba trvání: 2-3 hodiny
Délka trasy: 4 km

V každém týmu musí být osoba starší 18 let, hraje se na vlastní zodpovědnost.

Cena: 1 299 Kč za tým

Nemusíte si lámat hlavu, jak zabavíte svoje děti. Dejte do kupy tým a vyrazte společně se svými dětmi na bojovku do zapomenutých uliček staré Prahy. Staňte se jedním z 10 týmů, které budou hromadně soutěžit. Zvládnete to právě vy v tom nejlepším čase? Cílem hry je v uličkách staré Prahy objevit potřebné indicie k sestavení správného kódu zámku a otevřít schránku dříve než konkurenční týmy. Kde všude jsou na staré Praze ukryty indicie k rozluštění kódu? Objevíte je všechny? Budete nejrychlejší?

PŘÍBĚH HRY:

Během rekonstrukce Národního muzea v Praze byla při strhávání příčné zdi nalezena v její výduti schránka. Je velmi pravděpodobné, že tato schránka pochází z druhé poloviny 30. let, kdy daná část budovy procházela dílčí rekonstrukcí.

Artefakt je opatřen zámkem se čtyřmístným číselným kódem, který se dosud nepodařilo rozluštit. Památkáři se v každém případě chtějí vyhnout použití hrubé síly k odemčení schránky, aby takto vzhledem ke své historické hodnotě nebyla poškozena. U schránky byl naštěstí dále nalezen dokument obsahující instrukce k sestavení kódu.

Přiložený dokument byl datován ke 2. říjnu 1938 a byl podepsán jistým Hugo Tapferem, který v Muzeu dle dochovaných archiválií pracoval jako výzkumný pracovník. Krátce po Mnichovské dohodě se ale vzhledem ke svému židovskému původu rozhodl využít téměř poslední příležitosti emigrovat za oceán. V muzeu se ale rozhodl uchovat svoji malou památku, a to dobře ukrytou na dalších více než 70 let.

Nejsou potřeba žádné faktické znalosti, jen selský rozum, otevřená mysl, hravost a důvtip. Podaří se vám vyřešit spoustu hádanek, šifer, hlavolamů a sestavit správnou kombinaci číselného zámku k otevření tajemné schránky? Co asi ukrývá? Uspějete?

NEJBLIŽŠÍ  TERMÍNY - POČET TÝMŮ JE OMEZEN 

Termín není vypsán!

V případě zájmu nás kontaktujte na info@prahahrou.cz

Po přijetí registračního formuláře Vám potvrdíme termín, zašleme údaje k platbě a instrukce ke startu hry. .