ALCHYMISTA

VENKOVNÍ ÚNIKOVÁ HRA 

Dejte do kupy partu a vyrazte na venkovní únikovou hru do zapomenutých uliček staré Prahy! Co vás čeká? 5 km trasa, brašna plná záhad a úkoly, které byste rozhodně nečekali. Zvládnete to právě vy v tom nejlepším čase? Pojďte do toho!

Hra je vhodná pro pokročilé hráče únikových her!

  • Počet hráčů v týmu: 2-5
  • Délka trasy: 5 km
  • Doba trvání: 3,5 hodiny
  • Místo startu: Praha, park Kampa
  • Cena: 1 499 Kč za tým

V týmu musí být osoba starší 18 let a hraje se na vlastní zodpovědnost.

PŘÍBĚH HRY: 

Stará Praha vždy skrývala mnoho tajemství, mezi něž se rozhodně řadí nalezení spisů a věcí, které z pohledu moderní vědy a historie nedávají žádný smysl. Obsažené texty naznačují, že v 17. století existoval v Praze alchymistický spolek Qui Scitis, jehož moc sahala až ke králi.

Majitel nalezených věcí, jistý Mathias, se podle svých zápisků stal členem spolku v roce 1612 a tam začala jeho pouť do tajů alchymie, která měla úplně jinou podobu, než si dnes představujeme. Nezatíženi etickými pravidly, se alchymisté uchylovali k činům mnohdy odporným, což Mathias nedokázal trpět dlouho. Chtěl svůj spolek zradit a skrýt se daleko z jeho dosahu. Povedlo se mu to? Sestavte tým a rozluštěte odpověď na tuto otázku sami!

Nejsou potřeba žádné faktické znalosti, jen selský rozum, otevřená mysl, hravost a důvtip. Podaří se vám vyřešit spoustu hádanek, šifer, hlavolamů a přitom být rychlejší než konkurenční týmy? Uspějete?