ALCHYMISTA

VENKOVNÍ ÚNIKOVÁ HRA 

Hra je vhodná pro začínající i pokročilé hráče 

Počet hráčů v týmu: 2-5
Délka trasy:   5 km
Doba trvání: 3 hodiny

Místo startu: Praha, park Kampa 

V týmu musí být osoba starší 18 let a hraje se na vlastní zodpovědnost.

Cena: 1 499 Kč za tým  

Na startu obdržíte brašnu plnou různých předmětů, které budete potřebovat pro úspěšné zvládnutí hry. Proto vybíráme vratnou zálohu 1 000 Kč. 

Dejte do kupy partu a vyrazte na venkovní únikovku do zapomenutých uliček staré Prahy! Co vás čeká? 5 km trasa, brašna plná záhad a úkoly, které byste rozhodně nečekali! Dokážete otevřít všechny kapsy brašny, objasnit příběh nebo třeba překonat současný časový rekord? Pojďte do toho!

PŘÍBĚH HRY: 

Stará Praha vždy skrývala mnoho tajemství, mezi něž se rozhodně řadí nalezení spisů a věcí, které z pohledu moderní vědy a historie nedávají žádný smysl. Obsažené texty naznačují, že v 17. století existoval v Praze alchymistický spolek Qui Scitis, jehož moc sahala až ke králi.

Majitel nalezených věcí, jistý Mathias, se podle svých zápisků stal členem spolku v roce 1612 a tam začala jeho pouť do tajů alchymie, která měla úplně jinou podobu, než si dnes představujeme. Nezatíženi etickými pravidly, se alchymisté uchylovali k činům mnohdy odporným, což Mathias nedokázal trpět dlouho. Chtěl svůj spolek zradit a skrýt se daleko z jeho dosahu. Povedlo se mu to? Sestavte tým a rozluštěte odpověď na tuto otázku sami!